Пральна машина не крутить барабан
Завантажили білизну, запустили прання, але одночасно барабан перестає обертатися? Це часто проблема, з якою стикаються клієнти сервісного центру «Майстер». Щоб визначити джерело несправності, потрібно провести діагностику пральної машини та перевірити стан її деталей.
У деяких випадках можна спробувати вирішити проблему самостійно. Часто барабан не обертається через перевантаження білизни. Справа в тому, що нові пральні машини мають вбудований датчик, який при завантаженні більше допустимої виробником ваги білизни зупиняє роботу пральної машини або видає код помилки на сенсорному дисплеї (прогресивні моделі СМ). Щоб вирішити проблему, потрібно вийняти зайві речі та знову запустити машинку.
Також дуже часто проблема виникає під час збою електронного блоку управління. Знеструмте приблизно на чверть години пральну машину, вийнявши вилку з розетки. Після цього знову вставте шнур живлення в розетку та увімкніть програму прання. Пральна машина заробила та барабан обертається? Отже, проблема була пов'язана з разовим збоєм модуля, наприклад через стрибки напруги в мережі.
У яких випадках не обійтися без майстра
Якщо ви не перевантажували барабан білизною, а тимчасове відключення пральної машини від електромережі не допомогло, то є поломка.
На думку майстрів сервісного центру «Майстер», найчастіше барабан не крутиться через такі проблеми:
- Знос щіток двигуна. У міру використання техніки графітові щітки стираються, через що втрачається контакт і падає потужність силового агрегату. Спочатку пралка не набирає необхідних обертів, а коли контакт повністю губиться – барабан і зовсім не обертається. Поломка вирішується шляхом заміни щіток.
- Розтягування або зношування приводного ременя. Він передає обертання від електродвигуна барабану. Ремінь поступово зношується за інтенсивної експлуатації. Висихає та тріскається від тривалої бездіяльності машини. Також ремінь може злетіти внаслідок виходу з ладу підшипників. Проблема вирішується шляхом заміни ременя, підшипників.
- Зношування підшипників. Вихід з ладу підшипників ПМА найчастіше пов'язаний із попаданням вологи через сальник. В результаті контакту з водою підшипник іржавіє і поступово руйнується. Рішення: замінити підшипник та сальник.
- Несправність модуля управління - мозку побутової техніки, через які проходять сигнали від різних вузлів ПМА. Блок управління може виходити з ладу через влучення вологи або стрибків напруги в мережі 220В. Перегорають окремі доріжки або контакти електричного ланцюга.
- Поломка електродвигуна. Найчастіше обривається обмотка статора або відбувається міжвиткове замикання через вологу. У таких випадках двигун потрібно міняти.
Як викликати майстра у Харкові
Телефонуйте або оформляйте заявку на виклик майстра через сайт у зручний для себе час. Працюємо щодня з 8.00 до 22.00 без вихідних. Обслуговуємо всі райони Харкова та передмістя. Надаємо гарантію на роботу та запчастини.